ZeoFlavin-C 10 féle gyümölcsből készült, C-vitaminban gazdag gyümölcsvelő-koncentrátum, antioxidáns hatású étrend-kiegészítő.
Összpolifenol tartalom a napi adagban (10g): 40mg.
Kiszerelés: 230g
Gyümölcsök a ZeoFlavin-C lekvárban.
- Fekete bodza velő
- Fekete ribizli velő
- Fekete szeder velő
- Csipkebogyó velő
- Meggy velő
- Piros ribizli velő
- Málna velő
- Kékszőlő velő
- Szilva velő
- Homoktövis velő
A ZeoFlavin-C tartalmaz C-vitamint, flavonoidokat, antocianinokat, ásványi anyagokat, kalciumot, vasat, magnéziumot, káliumot. Az antioxidánsok hatása révén hozzájárulhat a szervezetben zajló káros oxidatív folyamatok csökkentéséhez.
A ZeoFlavin-C olyan növényi anyagokat tartalmaz, amely természetes módon erősíti az emberi immunrendszert, lekötheti a káros szabad gyököket, javíthatja az emésztést és az anyagcserét.
Adagolás, tudnivalók:
- Napi két teáskanállal (10 ml), vegyen a szájába és lassan szopogassa el.
- Az adagot ne emelje 5 teáskanál (25 ml) mennyiség fölé.
- Tartsa a szájában minél tovább a tökéletes felszívódás érdekében.
Amennyiben napi 10 grammot (2 teáskanál) fogyaszt belőle, 1 termék 20 napra elegendő adagot tartalmaz.
Tárolás:
- Száraz, hűvös helyen.
- Felbontás után eredeti csomagolásában, visszazárva, hűtőszekrényben tárolandó.
Figyelmeztetés:
- Kisgyermekek elől elzárva tartandó.
- Az étrend-kiegészítő nem helyettesíti a vegyes, kiegyensúlyozott étrendet és az egészséges életmódot.
- A napi maximális mennyiséget (25ml) ne lépje túl.
OÉTI regisztrációs szám: 4423/2009 - 24207/2020
A fekete bodza
A tanulmányok azt mutatják, hogy a bodza kivonat hatékony kezelés az influenzára. Leggyakrabban a nátha orrfolyás és torokfájás tüneteinek kezelésére használták régen, valamint segít csökkenteni a lázat, izomfájdalmakat és az influenza más tüneteit.
Kutatások kimutatták azt is, hogy a bodza bogyó, antibiotikum kezeléssel együtt, jótékony hatással van a szinusz fertőzésekre.A fekete bodza ösztönzi az egészséges immunreakciót a nem kívánt organizmusok ellen, melyek influenza-szerű tüneteket okoznak.
A fekete bodza antioxidáns és immunrendszer erősítő tulajdonságai jótékony hatást gyakorolnak a test normális reagálására az A és B vírusok által okozott influenzával szemben. A bogyók, mint a legtöbb bogyós növénynél, tele vannak antioxidáns flavonoidokkal.
A fekete ribizli
A fekete ribizli magas vitamin-, cukor- és savtartalma, kellemes aromája miatt népszerű. C-vitamin tartalma meghaladja a csipkebogyóét. A benne lévő C-vitamin stabilitása az aszkorbin-oxidáz enzim hiányával magyarázható.
A C-vitamin mellett, a bogyó leginkább magas antocianin tartalmának köszönheti gyógyhatását. A kis %-ban előforduló antocianinek flavonolokkal alkotott kondenzált termékei, növelik az antocianinek stabilitást, míg gyógyhatásuk valószínűleg az antocianinekéhez hasonló. A termésben közepes mennyiségben előforduló fahéjsav származékok szintén stabilizálják az antocianineket.
A fekete szeder
A fekete szeder rendszeres fogyasztásával, növelhetjük testünk védelmét a szív- és érrendszeri gondok, illetve a cukorbetegséggel szemben. A gyümölcsben lévő vegyületek az agyi erekre is pozitív hatást gyakorolnak, ami jobb memóriát jelenthet.
A benne lévő antocianinok, a szemünk védelmét és egészségét is képesek fokozni, például segíthetnek a sárgafoltok kialakulása ellen.
A fekete szeder rendszeres fogyasztása immunrendszert erősít, gyulladást csökkent és daganatellenes hatással is bír.
A csipkebogyó
A csipkebogyó különösen jótékony hatása főként a magas C-vitamin tartalmának köszönhető, tízszer több C-vitamint tartalmaz, mint a meghűlések esetén gyakran használatos citrom. A C-vitamin pedig köztudottan növeli a betegségekkel szembeni ellenálló-képességünket, ezért kiváló meghűléses betegségek ellen.
A C-vitaminon túl cukrot, pektint, gyümölcssavakat, magnéziumot, vasat, kalciumot, illóolajat, cseranyagot, nyomokban karotint, B1-, B2-, K- és P- vitaminokat is tartalmaz.
A meggy
A meggyben található vegyületek többféle módon is védenek a különböző gyulladásos eredetű betegségek ellen, amilyen a rák, a szív- és érrendszeri betegségek, a metabolikus szindróma és az Alzheimer-kór. A meggynek például vannak olyan összetevői, amelyek képesek ki- és bekapcsolni az ebből a szempontból meghatározó géneket, módosítanak olyan sejt-jelző molekulákat, mint a tumor nekrózis faktor, és jótékonyan hatnak kardiovaszkuláris egészségünkre - egy tanulmány szerint ezzel akár 65%-kal is csökkentve korai halál kockázatát!1
A piros ribizli
Ahogy valamennyi ribiszkeféle, a ribizli is sok C-vitamint tartalmaz, 100 grammja mintegy 30-40 mg-ot. Nem véletlenül alkalmazták már korábban is skorbut ellen. Emellett B1-vitamin, B2-vitamin, B6-vitamin, valamint E-vitamin van benne említendő mennyiségben. Minden bizonnyal flavonoidjainak és béta-karotinjának köszönheti tumorellenes hatását.
A málna
Az ásványi anyagok közül nagy mennyiségben foglal magába cinket, magnéziumot, foszfort, káliumot és vasat is, így a vashiányos vérszegénységben szenvedő emberek számára kifejezetten ajánlott a málna rendszeres fogyasztása.
A fertőzésekkel szemben való védekezésben is jelentős szerepe van, hiszen a málna igen magas C-vitamin tartalommal is bír, így a vírusos és a bakteriális fertőzések leküzdésében is nagy segítséget nyújt.
A nagy mennyiségű C-vitamin mellett található még benne B vitamin is, továbbá tökéletes béta karotin forrásnak is tekinthetjük.
A kékszőlő
A kék szőlő rendszeres fogyasztásával javítható a koncentráció, a memória és számos szóbeli és térbeli visszaemlékezés. A szőlőben lévő polifenollal kezelhető a migrén, a feledékenység, valamint meggátolható az Alzheimer-kór kialakulása.
A szőlőben lévő fitovegyületek csökkentik a szívizmok károsodását, valamint szabályozzák a koleszterinszintet, így meggátolják a szívroham és más szív- és érrendszeri problémák kialakulását.
A szilva
A szilvát hashajtóként használják, a székrekedés természetes ellenszere. Köztudott, hogy a benne lévő olyan összetevők, mint a rost, a szorbit és a szatén elősegítik az anyagcserét az emésztőrendszerben.
A gyümölcs jelentős mennyiségben tartalmaz olyan polyphenolic antioxidánsokat, mint a lutein, zeaxanthin és a cryptoxanthin. Ezek az összetevők segítenek a szabadgyökök és a reaktív oxigén elleni harcban, ami fontos szerepet játszik az öregedés folyamatában és más betegségekben. A zeaxanthina, a retina sárga foltjában levő karotinoid elnyelő szelektív anyag, melynek feltehetőleg fényszűrő szerepe van.
A homoktövis
A homoktövis rengeteg vitamint, továbbá béta-karotin is tartalmaz. Utóbbit a szervezetünk át tudja alakítani A-vitaminná, aminek következtében pozitív hatással van a szemünkre, a bőrünkre és a nyálkahártyáinkra. Ezen kívül azon növények csoportjába tartozik, melyekben B12 is található. Ez azért nagyon különleges, mert ez az anyagcsere folyamatokban fontos szerepet betöltő vitamin zömében csak állati eredetű élelmiszerekben fedezhető fel.
Kiemelkedő koncentrációban, a citrom C-vitamin tartalmánál tízszer nagyobb dózisú C-vitamint tartalmaznak a savanykás gyümölcsök. A homoktövisnek magas az E-vitamin és esszenciális zsírsav tartalma is, ezért nemcsak nyersen, ital, vagy gyógyászati készítmény formájában fogyaszthatjuk, hanem remek alkotórésze például a kozmetikumoknak is.
Összetevők: Fekete bodza velő, fruktóz, fekete ribiszke velő, fekete szeder velő, csipkebogyó velő, meggy velő, piros ribiszke velő, málna velő, kékszőlő velő szilva velő, homoktövis velő, citrom sűrítmény, C-vitamin (L-aszkorbinsav), zselésítő anyag (citrus pektin), őrölt fahéj.
Gyümölcsvelő tartalom: 83%.